• mapa serwisu
  • norwegia
    norwegia
  • norwegia
    norwegia
  • norwegia
    norwegia

POLECAMY

Madagaskar 10-23.09.2015

Madagaskar jest rajem dla eksploratorów, miłośników przyrody, zwierząt i dla ludzi ciekawych kultury zamieszkałych tu plemion. Podczas tej wyprawy poznamy wszystko co najciekawsze na wyspie:

- wyżyny centralne, które stanowią główny trzon wyspy ze stolicą, Antananarivo. Tereny pokrywają tarasowo położone pola ryżowe uprawiane przez plemię o azjatyckich korzeniach - Merina;

- na północnym zachodzie spektakularne formacje tsingy i poszarpane wybrzeże z licznymi portami, które były używane przez piratów jako schronienie. Region jest zamieszkany przez ludzi Sakalava, duża grupę etniczną która utrzymuje przy życiu starożytne wierzenia w  duchy drzew;

- na południu zaś niezwykły park Isalo i suche księżycowe krajobrazy!

 


Madagaskar to wspaniały wybór na wyprawę życia!
 
 

Czeka na nas:

- kraj zwany lądem na końcu świata z racji najliczniej występujących endemitów - ciągle odkrywa się tu nowe gatunki roślin i zwierząt!

- 3 najsłynniejsze Parki Narodowe: Tsingy du Bemaraha na zachodzie, Isalo – na południu, Andasibe – na wschodzie

- Malgasze, mieszkańcy Madagaskaru. Malgasz to Afrykanin na niby – pochodzi bowiem…z Azji!
 
- bajeczne krajobrazy, których zróżnicowanie przyprawia o zawrót głowy! Wyżyny centralne, pola ryżowe, lasy tropikalne, poszarpane wybrzeże, unikatowe formacje tsingy, suche sawanny…
 
i oczywiście…lemury, całe mnóstwo lemurów J
więcej

norwegia
rejs wzdłuż wybrzeża

 

Norwegia to niezwykłe połączenie historii, kultury i unikalnej przyrody!

To kraj, który zajmuje północno- zachodnią część Półwyspu Skandynawskiego. W jej skład wchodzi także 150 tysięcy przybrzeżnych wysp. Wśród nich wyspy Lofoty, Vesterålen, Jan Mayen oraz archipelag Svalbard na Morzu Norweskim, jak również dwa terytoria przy Antarktydzie na Oceanie Spokojnym.

Najbardziej rozwinięte turystycznie jest zachodnie wybrzeże. Norweska żegluga zawija do 34 portów pomiędzy Bergen, a leżącym poza kręgiem polarnym Kirkenes. Oferujemy rejs zarówno do maleńkich wiosek rybackich, jak i największych miast, z centralnie usytuowanymi przystaniami.

 

W naszej ofercie przygotowaliśmy dla Państwa propozycję niezapomnianego rejsu!

 

I dzień- Statek wypływa na otwarte wody wody Stadthavet i kieruje się na Torvik. W dalszej części podróży postój w mieście Ålesund. Po postoju w Molde, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki na Alpy Romsdal – ukochane miejsce wakacyjne Henryka Ibsena! Statek, zanim zacumuje w Kristiansund, ostrożnie przemieszcza się wzdłuż pasa wysepek i skał zwanego Hustadvika. W ciągu dnia proponujemy wycieczkę w Morskim Akwarium w Ålesund, a w drodze powrotnej: na górę Aksla na punkcie widokowym, z którego rozpościera się widok na panoramę całego Ålesund oraz okolicznych wysp i gór.

II dzień- statek zawinie do średniowiecznego Trondheim- założonej przez Wikingów dawnej stolicy Norwegii. Warto zwiedzić to piękne miasto spacerując urokliwymi uliczkami w pobliżu portu lub odwiedzić, położone na drugim brzegu rzeki, Stare Miasto i katedrę Nidaros w Trodheim- miejsce koronacji królów norweskich.  Z Trondheim statek płynie do Rørvik.

III dzień- statek przekroczy Koło Podbiegunowe. Oczywiście nie jest o­no widoczne, ale na Wyspie Wikingów umieszczono symbolizujący ten fakt globus. Po wypłynięciu z Bodø jednostka wypływa na otwarte morze w kierunku Lofotów, majestatycznych wysp ozdobionych maleńkimi rybackimi chatami, wokół których suszą się na wietrze dorsze. Wieczorem statek przepływa przez wąski przesmyk Raftsund i mija skaliste brzegi Fiordu Trolli.

IV dzień-  przed zacumowaniem w Harstad statek mija średniowieczny kościół w Trondenes. Dalsza część rejsu wiedzie przez Vagsfjord, mijając malowniczą wyspę Senja z mnóstwem uroczych farm, potężnych sosen i strzelistych, skalnych szczytów. Po południu dłuższy postój w zwanym „Paryżem Północy”- Tromsø. Tego dnia oferujemy prawdziwy i niezapomniany rajd psimi zaprzęgami! Po przyjeździe na wyspę Kvaløoya w pobliżu Tromsø uczestnicy otrzymują ciepłą odzież i "zaprzyjaźniają" ze swoimi zaprzęgami. W zimie uczestnicy otrzymują dodatkowo lampy na głowy, co tworzy magiczną atmosferę wyścigu, bowiem psy biegną po śniegu prawie bezgłośnie. Na zakończenie poczęstunek przy ognisku w Luvvo- tradycyjnym namiocie plemienia Sami.

V dzień- statek płynie wokół  regionu Finnmark, który urozmaicony jest ciekawą fauną arktyczną, widokiem orek polujących na śledzie i nadmorskimi klifami. Po postoju w Honningsvåg – stolicy Przylądka Północnego, statek płynie na wschód w kierunku wiosek rybackich Kjøllefjord, Mehamn i Berlevåg. Siódmego dnia zawija do Kirkenes, kończąc swoją podróż na północ. Oferujemy wycieczkę na Przylądek Północny.

Przejazd z Honningsvåg w kierunku 71. równoleżnika i Przylądka Północnego- bajkowa formacja skalna wynurzająca się pionowo z lodowego oceanu na wysokość ponad 300 metrów! Kolejną niezapomnianą atrakcją jest rajd skuterami śnieżnymi, niezwykłą trasą wśród arktycznych krajobrazy i miejscowej fauny. 

Nie zwlekaj, wyruszaj już dziś w podróż swoich marzeń!
ZADZWOŃ: +48 (12) 426 45 26 WYŚLIJ ZAPYTANIE