• mapa serwisu
  • norwegia
    norwegia
  • norwegia
    norwegia
  • norwegia
    norwegia

POLECAMY

Nepal

Nepal hipnotyzuje spokojem i żywotnością zarazem. Główne zabytki znajdują się w stolicy kraju - Kathmandu i okolicach. Czeka nas zwiedzanie tego niezwykłego miasta - świątynia Kumari, Pałac Hanumana Dhoka, dom Kasthamandap wykonany z jednego drzewa, spacer do buddyjskiej Stupy Swayambu, skąd rozciąga się piękny widok na całą dolinę Kathmandu.

więcej

norwegia
rejs wzdłuż wybrzeża

 

Norwegia to niezwykłe połączenie historii, kultury i unikalnej przyrody!

To kraj, który zajmuje północno- zachodnią część Półwyspu Skandynawskiego. W jej skład wchodzi także 150 tysięcy przybrzeżnych wysp. Wśród nich wyspy Lofoty, Vesterålen, Jan Mayen oraz archipelag Svalbard na Morzu Norweskim, jak również dwa terytoria przy Antarktydzie na Oceanie Spokojnym.

Najbardziej rozwinięte turystycznie jest zachodnie wybrzeże. Norweska żegluga zawija do 34 portów pomiędzy Bergen, a leżącym poza kręgiem polarnym Kirkenes. Oferujemy rejs zarówno do maleńkich wiosek rybackich, jak i największych miast, z centralnie usytuowanymi przystaniami.

 

W naszej ofercie przygotowaliśmy dla Państwa propozycję niezapomnianego rejsu!

 

I dzień- Statek wypływa na otwarte wody wody Stadthavet i kieruje się na Torvik. W dalszej części podróży postój w mieście Ålesund. Po postoju w Molde, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki na Alpy Romsdal – ukochane miejsce wakacyjne Henryka Ibsena! Statek, zanim zacumuje w Kristiansund, ostrożnie przemieszcza się wzdłuż pasa wysepek i skał zwanego Hustadvika. W ciągu dnia proponujemy wycieczkę w Morskim Akwarium w Ålesund, a w drodze powrotnej: na górę Aksla na punkcie widokowym, z którego rozpościera się widok na panoramę całego Ålesund oraz okolicznych wysp i gór.

II dzień- statek zawinie do średniowiecznego Trondheim- założonej przez Wikingów dawnej stolicy Norwegii. Warto zwiedzić to piękne miasto spacerując urokliwymi uliczkami w pobliżu portu lub odwiedzić, położone na drugim brzegu rzeki, Stare Miasto i katedrę Nidaros w Trodheim- miejsce koronacji królów norweskich.  Z Trondheim statek płynie do Rørvik.

III dzień- statek przekroczy Koło Podbiegunowe. Oczywiście nie jest o­no widoczne, ale na Wyspie Wikingów umieszczono symbolizujący ten fakt globus. Po wypłynięciu z Bodø jednostka wypływa na otwarte morze w kierunku Lofotów, majestatycznych wysp ozdobionych maleńkimi rybackimi chatami, wokół których suszą się na wietrze dorsze. Wieczorem statek przepływa przez wąski przesmyk Raftsund i mija skaliste brzegi Fiordu Trolli.

IV dzień-  przed zacumowaniem w Harstad statek mija średniowieczny kościół w Trondenes. Dalsza część rejsu wiedzie przez Vagsfjord, mijając malowniczą wyspę Senja z mnóstwem uroczych farm, potężnych sosen i strzelistych, skalnych szczytów. Po południu dłuższy postój w zwanym „Paryżem Północy”- Tromsø. Tego dnia oferujemy prawdziwy i niezapomniany rajd psimi zaprzęgami! Po przyjeździe na wyspę Kvaløoya w pobliżu Tromsø uczestnicy otrzymują ciepłą odzież i "zaprzyjaźniają" ze swoimi zaprzęgami. W zimie uczestnicy otrzymują dodatkowo lampy na głowy, co tworzy magiczną atmosferę wyścigu, bowiem psy biegną po śniegu prawie bezgłośnie. Na zakończenie poczęstunek przy ognisku w Luvvo- tradycyjnym namiocie plemienia Sami.

V dzień- statek płynie wokół  regionu Finnmark, który urozmaicony jest ciekawą fauną arktyczną, widokiem orek polujących na śledzie i nadmorskimi klifami. Po postoju w Honningsvåg – stolicy Przylądka Północnego, statek płynie na wschód w kierunku wiosek rybackich Kjøllefjord, Mehamn i Berlevåg. Siódmego dnia zawija do Kirkenes, kończąc swoją podróż na północ. Oferujemy wycieczkę na Przylądek Północny.

Przejazd z Honningsvåg w kierunku 71. równoleżnika i Przylądka Północnego- bajkowa formacja skalna wynurzająca się pionowo z lodowego oceanu na wysokość ponad 300 metrów! Kolejną niezapomnianą atrakcją jest rajd skuterami śnieżnymi, niezwykłą trasą wśród arktycznych krajobrazy i miejscowej fauny. 

Nie zwlekaj, wyruszaj już dziś w podróż swoich marzeń!
ZADZWOŃ: +48 (12) 426 45 26 WYŚLIJ ZAPYTANIE